Menu
Your Cart

بلاگ RSS Feed

۲۶ ژوئن ویژگی گلیم فرش سیرجان
hamid 0 12
 گليم شيريکي پيچ مهمترين صنعت دستي سيرجان دراستان کرمان است که از دور حالتـي شبيه به قالي دارد.  دراين نوع گليم برخلاف انواع ديگرزيراندازهاي بافتني که..
۲۶ ژوئن ویژگی فرش دستباف قم
hamid 0 15
قم شهری تاریخی و مذهبی است که تقریبا در 120 کیلومتری جنوب تهران قرار گرفته است، این شهر در حال حاضر جایگاهی ویژه ای در صنعت فرش دستباف ابریشم  دارد.اگ..
۲۶ ژوئن ویژگی فرش دستباف خراسان
hamid 0 10
فرشهای بافت خراسان جنوبی مشهورترین فرشهای ایران در گذشته بوده که تاریخچه آن به دوران حکومت شاهرخ میرزا در هرات بر می گردد و حدود 600 سال پیش در این من..
۲۴ ژوئن تاریخچه فرش دستباف تبریز
hamid 0 12
تاریخچه فرش تبریزفرش تبریز یکی از انواع قالی‌های ایرانی است. این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز بافت قالی در ایران و جهان است و قالی‌های بافت آن از تنوع ..
۱۳ ژوئن نحوه رنگرزی با روناس
hamid 0 23
ریشه گیاه روناس گوشت دار ،نرم و ضخیم است ماده رنگی گیاه در این قسمت وجود دارد .ریشه گیاه 1 فش 3 ساله دلرای رنگ کم و روشن است و از سن 3 سالگی تا 7 سالگ..
۱۳ ژوئن نحوه سرویس تابلوفرش دستباف
hamid 1 25
بهترین روش برای گردگیری روزانه تابلوفرش، استفاده از برس گردگیری جاروبرقی است.تنها تابلو فرشهای معتبر است که امکان شستشو با آب و صابون را دارد، اگر ت..
۱۱ ژوئن موزه فرش دستباف آستان قدس رضوی مشهد
hamid 0 23
موزه آستان قدس در جوار بارگاه نورانی امام رضا(ع) گنجینه و رنگین کمانی تاریخی و مذهبی است که در آن از دست خط ائمه اطهار تا فرش هایی با قدمت ۲۵۰۰ سال به..
۱۱ ژوئن مفهوم رج در فرش دستباف
hamid 0 21
رجشمار واحدی است برای سنجش و اندازه گیری تراکم بافتِ فرش یعنی میزان تراکم گره های قالی. از آنجا که محاسبه­ ی رجشمار فرش یا قالی ایرانی بر اساس واحد « ..
۱۱ ژوئن معرفی گیاهان رنگ زا برای فرش
hamid 0 40
معرفی گیاهان رنگ زا:این بوته اولین بار به وسیله سوداگران عرب به اسپانیا ارسال شد و برای دومین بار پس از قرون وسطی ،به وسیله اهالی جلفای اصفهان ،به ا..
۱۱ ژوئن تاریخچه و قدمت دست بافت های قشقائی
hamid 0 44
فرش صنعتی است كه نطفه اوليه آن در سیاه چادر های صحرا نور دان وکوچ نشينان بسته شده است و آنقدر شهرت عظمت یافته كه امروز بزرگان جهان به داشتن آن افتخار ..
۰۸ ژوئن انواع رنگ رزی فرش دستباف
hamid 0 45
رنگ رزی سنتی(گیاهی) و رنگ رزی صنعتی دوراه برای رنگ کردن الیاف می باشد.رنگ رزی گیاهی سنتی یکی ازشغل های پردرآمد مربوط به تولید فرش دستباف که در گذشته..
۲۱ مهٔ موزه فرش دستباف ایران تهران
hamid 0 52
ساختمان موزه فرش ایران معماری شکیل وچشم‌گیری دارد که آذین‌های نمای بیرونی آن شبیه به دار قالی است‌. سطح نمایشی موزه مساحتی برابر 3400 مترمربع را در بر..
نمايش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

نام
ایمیل
Phone
Comments